Vacatures
logo
meest recent

sp.a gaat in debat met jong talent

Je bent jong en je hebt een mening? Je wil weten hoe dat nu precies zit met je werkzekerheid en je pensioen? Je wil de wereld zelfzeker tegemoet treden?

Dan is de toekomst van jou. Want sp.a nodigt je uit op ‘Weerwerk’, een weekend aan zee, met debatten over de toekomst van onze maatschappij. Iedereen kan er de Vlaamse Obama worden.

Elk jaar organiseren sp.a en jongerenafdeling Animo ‘Weerwerk’, een heuse zomeruniversiteit. Je kan er twee dagen lang in discussie treden met andere jongeren en tijdens debatworkshops leren hoe je je rechtse nonkel op het volgende familiefeest zonder weerga van weerwoord dient. Een barbecue en fuif zijn de kers op de taart.

Voor de workshops vormt dit jaar het boek ‘Het land is moe’ van Tony Judt de leidraad. Historicus Judt, die onlangs overleed, biedt hoopvolle alternatieven voor onze maatschappelijke problemen en daagt ons uit verantwoordelijkheid te nemen. Hier lees je hoe voorzitter Caroline Gennez alvast de handschoen opneemt. Genoeg voer voor een dag van gedreven debat, aangevoerd door hoofd van de sp.a-studiedienst Jan Cornillie, Vlaams fractieleider John Crombez en socioloog Koen Pelleriaux.

Deze keer gaat ‘Weerwerk’ door op 18 en 19 september in Koksijde. Wil je erbij zijn? Schrijf je in bij sandra.mortier@s-p-a.be en krijg alvast een gratis exemplaar van het boek van Tony Judt toegestuurd.


Delen

pagina 1 2 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 118 119

Brussel

geplaatst op
don 09/02/2012 - 12:44
Open brief aan Guy Vanhengel

Elke Roex, fractieleider voor sp.a in het Brussels Parlement, reageert op het interview met Guy Vanhengel deze morgen op Radio 1. Daarin gaf Vanhengel aan dat Brussels Gewest een inspanning zal leveren om de federale begroting op orde te krijgen.

lees meer

Europa

geplaatst op
di 07/02/2012 - 11:53
"Waar zit de linkse kliek?"

In zijn edito in Het Laatste Nieuws vraagt Luc Van der Kelen zich af 'waar de linkse kliek zit', nu Griekenland steeds dieper wegzakt in het financiële moeras. Lees hier het antwoord van Europees Parlementslid Kathleen Van Brempt

lees meer

Cultuur

geplaatst op
di 07/02/2012 - 12:01
Zelf investeren in talent

“Crowdfunding is een nieuwe, alternatieve vorm van investeren in artistieke projecten, die aan een sterke opmars bezig is”, zegt Vlaams parlementslid Yamilla Idrissi. "Crowdfunding laat vele kleine investeerders toe om via het internet een bedrag naar keuze doneren. Zo verzamel je uiteindelijk het nodige kapitaal om een project op te starten.”

lees meer

Vlaanderen

geplaatst op
woe 01/02/2012 - 16:48
Geef fietsers de ruimte

Met de fietsstraat en de nieuwe wet ‘rechtsaf door rood’ biedt de federale regering twee instrumenten om de doorstroming en veiligheid van fietsers in de stad aanzienlijk te verbeteren. “Vlaanderen moet, als wegbeheerder en als regisseur van het mobiliteitsbeleid, van die instrumenten gebruikmaken“, zegt Steve D’Hulster. Hij betreurt de koudwatervrees die doorschemert in de eerste reactie van minister Crevits.

lees meer

Vlaanderen

geplaatst op
don 02/02/2012 - 12:40
Hervorming buitengewoon onderwijs in de maak

Minister van Onderwijs Pascal Smet wil de voorwaarden, op basis waarvan kinderen naar het Buitengewoon Onderwijs verwezen worden, hervormen. “Nu is er te veel oneigenlijk gebruik”, zegt Smet in De Standaard. De wijzigingen komen in het volgende onderwijsdecreet.

lees meer

Vlaanderen

geplaatst op
ma 06/02/2012 - 12:32
We loodsen de Vlaamse industrie de 21e eeuw in

Ingrid Lieten weerlegt de kritiek van de werkgeversorganisaties, dat ondernemen in België wegens de hoge loonkosten onmogelijk is. “De loonkosten zijn het probleem niet. We moeten onze industrie durven herdenken. Een grotere inzet op innovatie en duurzaamheid is nodig. De overheid vormt hierbij de brug en de ondernemingen de sleutel.”

lees meer