sp.a-senator gevraagd voor VN-topfunctie
Marleen Temmerman, gynaecologe en voorvechtster van vrouwenrechten, is door de regering voorgedragen bij de Verenigde Naties om hoofd te worden van VN Vrouwen. Op 2 juli hebben de VN een nieuw agentschap in het leven geroepen, VN Vrouwen, dat zal werken aan ‘gendergelijkheid en het versterken van vrouwen'. Temmerman zou zo net onder VN-secretaris-generaal Ban Ki-moon komen te staan.
Al dertig jaar is Marleen Temmerman met vrouwenrechten bezig. Toen ze onlangs gevraagd werd om aan het hoofd te staan van de nieuwe VN-organisatie , was ze zeer enthousiast. “Enkele mensen daar hebben bij me gepolst of ik niet geïnteresseerd was in de functie bij UN Women. Uiteraard ben ik dat.”
Temmerman: “ Want het is nog altijd een schande dat vrouwen overal ter wereld het slachtoffer worden van geweld en discriminatie, en dat ze ondervertegenwoordigd zijn bij belangrijke besluitvormingsprocessen. De VN moeten er alles aan doen om daar op het terrein verandering in te brengen. Ik heb zelf veel in Afrika gewerkt en ook al is er op veel vlakken al vooruitgang, er is nog zeer veel werk. Er zijn fondsen nodig, en daadkracht.”
Marleen Temmerman is diensthoofd van de dienst verloskunde van het UZ Gent en hoogleraar gynaecologie. In de Keniaanse hoofdstad Nairobi richtte ze een ngo op, die pionierswerk inzake seksuele gezondheid verricht. Sinds 2007 is Marleen Temmerman sp.a-senator. Temmerman staat bekend voor haar wetenschappelijke onderzoeken in de medische wereld. Ze kreeg op 10 maart 2010 in Londen de prestigieuze Lifetime Achievement Award van de British Medical Journal voor haar werk over medische hulp bij vrouwen.
Delen Tweet



actieplatformmijn sp.a
