meest recent

Werk

Economie hervormen met oog voor sociale impact

“De economie in ons land heeft een boost nodig. Wij hebben dan ook hard gewerkt aan een plan voor vooruitgang. We blijven iedereen beschermen maar vragen tegelijk ook van iedereen een bijdrage volgens zijn of haar kunnen”, zegt minister van Werk Monica De Coninck.

“De economie vertraagt en dit zet een grote druk op ons sociaal systeem. Om het tij te doen keren is dan ook een relanceplan nodig. Wij werken dan ook hard aan een plan waarmee we de arbeidsmarkt opnieuw zuurstof geven. Hierbij zorgen we ervoor dat niemand uit de boot valt.”

De hervormingen in Duitsland kunnen we als voorbeeld gebruiken. Oud-president Gerhard Schröder heeft de Duitse economie doen heropleven volgens een duidelijk principe: de verzorgingsstaat moet iedereen die hulpbehoevend is helpen, maar elk individu heeft de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen niet hulpbehoevend te zijn. “Dit is een sterk principe, maar niet voldoende. Zo moeten we bij iedere nieuwe maatregel bekijken wat de impact is op sociaal zwakkere groepen en op basis daarvan de juiste aanpassingen doen. We mogen niet afglijden naar hetzelfde systeem in Duitsland waarbij we een enorme klasse van ‘working poor’ creëren”, aldus Monica De Coninck.



Energie

Energie-eiland maakt opslag windenergie mogelijk

Op vraag van minister van de Noordzee Johan Vande Lanotte werd vandaag in de ministerraad het Marien Ruimtelijk Plan goedgekeurd. “Hiermee hebben we een nieuwe stap gezet naar een globaal Noordzeebeleid voor België. Voor het eerst wordt ruimte voorzien voor de aanleg van energie-atollen, een efficiënte manier om windenergie op te slaan”, zegt Minister Vande Lanotte.

lees meer

Gezondheid

geplaatst op
don 23/05/2013 - 13:25
Welzijn bejaarden belangrijker dan winst

Het moet mogelijk worden om alle rusthuizen onaangekondigd te inspecteren. Vandaag kan dat enkel na een klacht. “Winstbejag laten primeren boven de bejaarde is onaanvaardbaar”, aldus Mia De Vits.

lees meer

Europa

“Er moet een Sociale Europese Unie komen”

De Duitse sociaaldemocraten vieren vandaag in Leipzig hun 150ste verjaardag en Bruno Tobback en Saïd El Khadraoui zijn erbij om de viering bij te wonen. “De verjaardag komt er op een cruciaal moment. Sinds de crisis neemt de ongelijkheid in Europa opnieuw toe. Bovendien stond de sociale welvaartsstaat die we de voorbije decennia opbouwden nooit eerder zo zwaar onder druk” , aldus Bruno Tobback en Saïd El Khadraoui.

lees meer

Samenleving

geplaatst op
woe 22/05/2013 - 16:53
Andere prioriteiten voor fiscus dan btw op drankbonnetjes

Sportclubs en andere verenigingen met een jaaromzet onder 25.000 euro moeten vanaf 1 januari 2014 geen btw meer betalen op hun drankbonnetjes, nu ligt dat plafond nog op 5.580 euro. "Een goeie zaak, maar de fiscus moet nu al rekening houden met het verhoogde plafond", vindt sp.a-kamerlid David Geerts. "Er zijn belangrijkere prioriteiten dan nu nog sportclubs te gaan beboeten die volgend jaar onder de nieuwe regeling zouden vallen."

lees meer

Energie

geplaatst op
di 21/05/2013 - 17:20
“Voorstellen energiebeleid niet ambitieus”

“Een ambitieus energiebeleid kan ons uit de crisis loodsen, omdat het honderdduizenden jobs kan creëren. Er is dus nood aan belangrijke publieke investeringen in de energiesector. Bovendien moeten we absoluut bindende doelstellingen inzake hernieuwbare energie afdwingen. Maar de voorstellen van de Europese Raad zijn uiterst vaag en volstrekt niet ambitieus”, zegt Europees parlementslid Kathleen Van Brempt.

lees meer

Werk

geplaatst op
di 21/05/2013 - 17:02
"Werknemer centraal"

“De belangrijkste vernieuwing is dat met het maatwerkdecreet de subsidies niet langer toegekend worden aan bedrijven, maar wel aan de werknemers”, zegt Minister van sociale economie Freya Van den Bossche. “Werknemers krijgen voortaan een rugzakje mee met tegemoetkomingen voor werkgevers die hen in dienst nemen en voldoen aan de tewerkstellingscriteria, of dat nu bedrijven uit de sociale economie dan wel reguliere bedrijven zijn.”

lees meer

Gezondheid

geplaatst op
di 21/05/2013 - 15:15
Jongeren inspraak in eigen zorgtraject

Jongeren krijgen meer inspraak in het traject jeugdzorg. Bovendien komen er vertrouwenspersonen die het hele traject de jongeren opvolgen. "Dit was voor ons een cruciale voorwaarde om het decreet integrale jeugdhulp goed te keuren", zegt Vlaams Parlementslid Else De Wachter. "In plaats van alles boven het hoofd van jongeren te beslissen willen we hen betrekken bij hun eigen zorgtraject."

lees meer

Gezondheid

geplaatst op
di 21/05/2013 - 12:20
Geen gezondheidszorg met twee snelheden

“We stellen vast dat 13,7 procent van alle Belgen medische zorgen uitstelt omwille van financiële redenen”, zeggen Leona en May Detiège. Daarom dienen ze vier wetsvoorstellen in die financiële drempels weg werken en onze gezondheidszorg toegankelijker maken.

lees meer

Consumentenzaken

geplaatst op
di 21/05/2013 - 11:26
"Verlaag uw gsm-tarieven"

Het afgelopen jaar zijn de prijzen van gsm-abonnementen fors gedaald. “Sinds vorig jaar kan je gratis en snel overschakelen. Maar de trouwste klanten zijn de dupe: zij blijven tot 30% te veel betalen” zegt Minister van Economie en Consumenten, Johan Vande Lanotte.

lees meer
mijn sp.a actieplatformmijn sp.a facebook volg ons opfacebook twitter volg ons optwitter flickr volg ons opflickr youtube volg ons opyoutube online volg onsonline