Nieuwjaarsspeech Bruno Tobback
logo
meest recent

Elk kind heeft plaats op 1 september

1 september start het nieuwe schooljaar. “Elk kind heeft een plaats op een school in zijn buurt." Dat zegt Vlaams onderwijsminister Pascal Smet.

In maart dit jaar ontstond in heel wat grote Vlaamse steden plaatsgebrek. Vooral in Brussel en Antwerpen zag het er na de elektronische inschrijvingsprocedures lange tijd naar uit dat er te weinig plaatsen zouden zijn voor honderden, zo niet duizenden kinderen. Onderwijsminister Pascal Smet komt zijn belofte van afgelopen voorjaar, om voor elk kind een plaats vrij te maken, na.

Door te schuiven in de budgetten maakte de Vlaamse regering extra 12 miljoen euro vrij, een bedrag dat grotendeels naar Antwerpen gaat. In dichtbevolkte gebieden werd ook de 'tweekilometerregel' afgeschaft, die bepaalt dat een school sowieso binnen een straal van 2 kilometer moet liggen. “Door die maatregelen zijn nieuwe plaatsen, nieuwe klassen en nieuwe scholen gecreëerd. Nu moeten de kinderen misschien drie straten verder gaan, maar elke leerling zal zeker een plaats vinden", aldus Smet.

“In Antwerpen hebben we nieuwe scholen gebouwd. Momenteel zijn er zelfs plaatsen over”, zegt minister Smet. “Voor Brussel ligt de zaak wat complexer, omdat Vlaanderen er niet als enige bevoegd is. Maar ook daar worden geen problemen meer verwacht.”


Delen
69/91

Vlaanderen

geplaatst op
woe 01/02/2012 - 16:48
Geef fietsers de ruimte

Met de fietsstraat en de nieuwe wet ‘rechtsaf door rood’ biedt de federale regering twee instrumenten om de doorstroming en veiligheid van fietsers in de stad aanzienlijk te verbeteren. “Vlaanderen moet, als wegbeheerder en als regisseur van het mobiliteitsbeleid, van die instrumenten gebruikmaken“, zegt Steve D’Hulster. Hij betreurt de koudwatervrees die doorschemert in de eerste reactie van minister Crevits.

lees meer

Vlaanderen

tags
geplaatst op
woe 01/02/2012 - 12:44
Aantal HIV besmettingen blijft problematisch

“Het aantal HIV-besmettingen in Vlaanderen, België en de ons omringende landen blijft stijgen. Dit in tegenstelling tot de rest van de wereld”, zegt Vlaams parlementslid Jan Roegiers. “Daarom heb ik mee een voorstel ingediend dat moet leiden tot een doeltreffend en doelmatig HIV-en aidsbeleid.”

lees meer

Vlaanderen

geplaatst op
don 02/02/2012 - 12:40
Hervorming buitengewoon onderwijs in de maak

Minister van Onderwijs Pascal Smet wil de voorwaarden, op basis waarvan kinderen naar het Buitengewoon Onderwijs verwezen worden, hervormen. “Nu is er te veel oneigenlijk gebruik”, zegt Smet in De Standaard. De wijzigingen komen in het volgende onderwijsdecreet.

lees meer