Het is al tien over twaalf voor het milieu
Europa moet de overgang maken naar een duurzaam en betaalbaar ecologisch model, zegt Bart Martens in een opiniestuk. “Het kost ons minder om meer te doen voor het klimaat.”
Binnen enkele weken is het weer zover. Dan verzamelen 192 landen in het Zuid-Afrikaanse Durban om te onderhandelen over een wereldwijd bindend akkoord om de uitstoot van broeikasgassen terug te dringen. “Het is ondertussen tien over twaalf”, zegt Bart Martens. “De klimaatverandering is bezig en veroorzaakt wereldwijd heel wat problemen.”
“Een grotere klimaatambitie in Europa - dertig procent minder uitstoot tegen 2020 – zou ons heel wat bijkomende voordelen opleveren. Zo zorgt de verbeterde luchtkwaliteit voor een besparing in de gezondheidszorg, de Europese energiefactuur daalt met veertig miljard euro door een verminderde import van fossiele brandstoffen en de creatie van groene jobs zorgt voor nieuwe werkgelegenheid. Met andere woorden: het kost ons minder om meer te doen voor het milieu.”
“Europa moet, samen met andere bereidwillige landen, eigenzinnig de overgang maken naar een vooruitstrevend en duurzaam ecologisch model”, aldus Martens. “Niet alleen voor het klimaat, maar ook voor onze economie en gezondheid. En dat kan door te investeren in innovatie en nieuwe technieken die onze regio een technologische voorsprong geven en kostenbesparend zijn.”
Het opiniestuk van Bart Martens, Hermes Sanctorum en Gwenny De Vroe kan u hier nalezen: opinie
Delen Tweet


actieplatformmijn sp.a

