Nieuwjaarsspeech Bruno Tobback
logo
meest recent

Duwtje in de rug voor wie het nodig heeft

Elke jongere moeten de kans krijgen om, wanneer hij of zij de schoolbanken verlaat, werkervaring op te doen. Dat is erg belangrijk. Niet alleen omwille van het loonbriefje op het einde van de maand, maar omdat het de start is van een nieuw leven. We geven loonsubsidies aan werkgevers die kortgeschoolde jongeren de kans geven om werkervaring op te doen. Zo helpen we iedereen die een duwtje in de rug nodig heeft.

Om oudere werknemers aan de slag te houden, moedigen we werkgevers aan om aangepast werk te voorzien. Het mogelijke inkomensverlies voor werknemers die overstappen naar dit soort aangepast werk, passen we bij met een toeslag. Bedrijven die niet werken met functieclassificaties, die onderscheid maken tussen mannen of vrouwen of die discrimineren inzake aanvullende voordelen of opleidingen, worden uitgesloten van bepaalde steunmaatregelen.

We voorzien loonkostsubsidies voor wie een duwtje in de rug kan gebruiken, zoals kortgeschoolde jongeren, werknemers met een laag loon, ouderen en langdurig inactieven.


Delen
56/56

Vlaanderen

geplaatst op
woe 01/02/2012 - 16:48
Geef fietsers de ruimte

Met de fietsstraat en de nieuwe wet ‘rechtsaf door rood’ biedt de federale regering twee instrumenten om de doorstroming en veiligheid van fietsers in de stad aanzienlijk te verbeteren. “Vlaanderen moet, als wegbeheerder en als regisseur van het mobiliteitsbeleid, van die instrumenten gebruikmaken“, zegt Steve D’Hulster. Hij betreurt de koudwatervrees die doorschemert in de eerste reactie van minister Crevits.

lees meer

Vlaanderen

tags
geplaatst op
woe 01/02/2012 - 12:44
Aantal HIV besmettingen blijft problematisch

“Het aantal HIV-besmettingen in Vlaanderen, België en de ons omringende landen blijft stijgen. Dit in tegenstelling tot de rest van de wereld”, zegt Vlaams parlementslid Jan Roegiers. “Daarom heb ik mee een voorstel ingediend dat moet leiden tot een doeltreffend en doelmatig HIV-en aidsbeleid.”

lees meer

Vlaanderen

geplaatst op
don 02/02/2012 - 12:40
Hervorming buitengewoon onderwijs in de maak

Minister van Onderwijs Pascal Smet wil de voorwaarden, op basis waarvan kinderen naar het Buitengewoon Onderwijs verwezen worden, hervormen. “Nu is er te veel oneigenlijk gebruik”, zegt Smet in De Standaard. De wijzigingen komen in het volgende onderwijsdecreet.

lees meer