Van 6 tot en met 11 oktober staat de technologietruck ‘Factory of the Future’ op de schoolterreinen van het PISO in Tienen.

Leerlingen leren er via workshops over de kennis en kunde die ze nodig hebben voor een technische job in de toekomst.

‘Innovatie is de toekomst’, zegt Marc Florquin, gedeputeerde voor onderwijs. ‘Automatisatie en robots zullen deel uitmaken van de toekomst. Maar mensen blijven steeds nodig. De industrie zal op zijn minst steunen op mensen die meedenken met die processen. Op zo’n toekomst bereiden we onze leerlingen voor’.

De technologie truck 'Factory of the future' werd ontwikkeld door RTC Vlaams-Brabant, in samenwerking met SMC, SIEMENS, FANUC, SICK en RTM Vlaams-Brabant.

De workshops in de ‘Factory of the Future’ worden gegeven door een technical trainer van SMC.

‘De bedoeling is dat onze leerlingen uit het studiegebied mechanica/elektriciteit van de derde graad kennis maken met deze unieke didactische opstelling’, zegt Paulette Wouters, directeur van PISO Tienen.