Daniel Termont

Burgemeester stad Gent
  • Botermarkt 1
    9000 Gent België
  • daniel.termont@s-p-a.be
  • 09/266-50-00
Geboren: te Gent op 19 mei 1953
E-mail:    daniel.termont@gent.be
Website: www.termont.be
Burgerlijke stand: gehuwd met Claudine De Sutter
Militaire dienst: volbracht van 4.4.1972 t/m 3.4.1973

Diploma:

Hoger Middelbaar Onderwijs A6/A2 (boekhouden) - Stedelijk Instituut Handel en Secretariaat, 1971

Professionele loopbaan:

¨       van 7.5.1973 tot 2.5.1983: federaal verantwoordelijke voor de M.J.A.

¨       van 7.5.1973 tot 1.1.1980: propagandist van het ziekenfonds Bond Moyson Gent-Eeklo

¨       van 3.5.1983 tot 31.8.1988: directeur van het vakantiecentrum ‘De Ceder’

¨       van 1.9.1988 tot 9.1.1995: secretaris-schatbewaarder van het Ziekenfonds Bond Moyson Gent-Eeklo

¨       van 10.1.1995 tot 31.12.2000: schepen van de Haven, Economische Ontwikkeling en Nutsvoorzieningen

¨       van 1.1.2001 tot 27.12.2006: schepen van de Haven, Economie en Feestelijkheden

¨       van 28.12.2006 tot heden: burgemeester van de stad Gent. Voorzitter van de Gentse gemeenteraad,
                                        lid van de commissie Algemene Zaken

Andere mandaten

De Vuist vzw (sedert 1979) - voorzitter
EUROCITIES - voorzitter
Fluxys – voorzitter
Fluxys Holding – voorzitter
Vlaamse Energieholding cvba (sedert 1 juli 2004) – voorzitter
Publigas nv (sedert 2002) - voorzitter
TMVW Integraal Waterbedrijf - ondervoorzitter
Havenbedrijf Gent - ondervoorzitter
Finiwo - bestuurslid
Buffalo nv - bestuurslid
Kenniscentrum centrumsteden - bestuurslid
 

Eretekens

¨      Ereburger van de stad Ascunsion (Paraguay)

¨      Officier in de Kroonorde

¨      Commandeur in de Orde van Bernardo O’Higgins (Chili)

       Burgerlijke medaille Eerste Klasse